Ojczyzna Słońca, Bazylii, Wina i Oliwy
.
 

Toskania

Toskania to kraina w środkowej części Włoch nad morzami Tyrreńskim i Liguryjskim. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów Włoch - rajem dla turystów, koneserów sztuki, wina i niezrównanej kuchni. Stolicą Toskanii jest Florencja, a pozostałymi, najczęściej odwiedzanymi miastami są: Piza, Siena i Livorno. Niezwykle zróżnicowany krajobraz Toskanii sprawia, że każdy może czuć się tu dobrze. Miłośnicy morza i plażowania odnajdą tu najpiękniejsze plaże usytuowane od Livorno do Grosetto.

Dla tych, którzy kochają sporty wodne idealne wręcz warunki żeglowania stwarzają wody archipelagu Wysp Toskańskich, z największą wśród nich Elbą. Ci, którzy pragną odpocząć w oazie ciszy, powinni wynająć dom lub mieszkanie w jednej z niezliczonych fattorii, usytuowanych najczęściej wśród pagórków i cyprysów.

Miłośnicy sztuki przekonają się, że wszystko, co widzieli dotąd, nie jest warte widoku Sieny, muzeów Florencji, a czar małych miasteczek Toskanii oraz rozsianych po pagórkach ruin romantycznych zamków jest tym, czego się nie zapomina do końca życia.

Jeśli dodać do tego fakt, że region ten słynie z takich win jak Brunello di Montalcino, Vino Nobile de Monte Pulciano oraz Chianti Classico, a kuchnia toskańska jest zarówno najprostszą, jak i najwykwintniejszą kuchnią świata, to już wiadomo, że Toskania jest ojczyzną Słońca, Bazylii, Wina i Oliwy.