foto.jpg logo.gif
Ojczyzna Słońca, Bazylii, Wina i Oliwy
.
 

 

Jak dotrzeć?
Samochodem: Przez Czechy (lub Słowację) i Austrię

Trasy te są najwygodniejsze dla wyjeżdżających z zachodniej Polski. Ich mankamentem są stosunkowo wysokie opłaty za czeskie autostrady, tym bardziej że z dróg płatnych korzysta się tylko na krótkich odcinkach. Kupno naklejki można sobie darować jedynie wtedy, gdy korzysta się z trasy z Kudowy do Mikulova przez Svitavy i Brno. Krótki płatny odcinek drogi R52 na południe od Brna (z Rajhradu do Poheřelic) można ominąć, jadąc drogami nr 425 i 416 przez Židlochovice. W przypadku pozostałych tras objazdy zajmą z pewnością zbyt dużo czasu, aby było to w ogóle opłacalne.

Podczas podróży przez Austrię do wyboru jest kilka wariantów. Najwygodniejsza jest droga do Arnoldstein/ Tarvisio przez Wiener Neuestadt, Graz, Klagenfurt i Villach. Do Wiednia najlepiej dojechać bardzo dobrą autostradą A2. Pozostałe trasy przejazdu przez Austrię prowadzą przez płatne odcinki dróg w Alpach. Najpopularniejsze są trasy autostradą Tauren (Salzburg - Villach) i przez przełęcz Brenner (na południe od Innsbrucka). Drogi przez Austrię są równie wygodne, co popularne - w okresie szczytów urlopowych można spodziewać się uciążliwych korków (zwłaszcza na autostradzie A2).

Za "centralne skrzyżowanie drogowe" w Toskanii można uznać obwodnicę wokół Florencji. Dystans jaki dzieli centralną Polskę od tego miejsca to około 1500 km. Poniżej przedstawiamy przykładowe intinerarium najpopularniejszej trasy przejazdu rozpoczynającej się na przejściach granicznym w Cieszynie.

Zobacz również trasy:

Trasa Cieszyn - Florencja

Inne trasy przez Czechy i Austrię

 

 

niezbednik.jpg
p.gif
jestes w dziale: Praktyczne informacje | Jak dotrzeć?